РИНОК СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ ЄС В УМОВАХ ЗМІН КЛІМАТУ
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Зміни клімату є суттєвою проблемою, яка спричиняє як загрози, так і можливості в різних сферах життєдіяльності людини. Фінансовий сектор, як одна з найбільш чутливих галузей економіки, реагує на всі тенденції й зміни в навколишньому середовищі. Результати його діяльності безпосередньо залежать від змін факторів впливу на діяльність господарюючих суб’єктів, тому його завданням є відслідковування як глобальних, так і локальних змін на ринках, в оточенні та у внутрішньому просторі підприємств. Кількість катастроф, спричинених стихійними лихами, що пов’язані зі змінами клімату, зростає з кожним роком, що призводить до фінансових наслідків. Загальні страхові збитки від погодних явищ в ЄС досягли 0,1% ВВП, а загальні економічні втрати навіть перевищують цю суму. Метою статті є вивчення впливу змін клімату на ринок страхування життя за допомогою панельних даних 28 країн Європейського Союзу (ЄС) за останні 9 років. Це дослідження базується на панельній моделі, де сума премій за договорами страхування життя визначається як функція основоположного фактору зміни клімату – викидів парникових газів. Згідно з емпіричними висновками, збільшення на тисячу тон викидів парникових газів призводить до збільшення суми премій на страхування життя на 0,1786 млн євро. Також було виявлено, що збільшення на тисячу тон викидів парникових газів призводить до збільшення смертей у Європейському Союзі на 1,0442 осіб, і ці наслідки є статистично значущими. Загалом, наші результати свідчать про те, що ринок страхування життя як і ринок non-life страхування залежний від змін клімату. Емпіричні результати цього дослідження дають цінну уяву про те, як викиди парникових газів впливають на смертність у Європейському Союзі, щоб забезпечити споживачам вигідні за вартістю варіанти, з кінцевою метою розширення послуг зі страхування життя.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.
УГОДА
ПРО ПЕРЕДАЧУ АВТОРСЬКИХ ПРАВ
Я, автор статті/Ми, автори рукопису статті _______________________________________________________________________
у випадку її прийняття до опублікування передаємо засновникам та редколегії наукового видання «Вісник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Серія «Економічні науки» такі права:
1. Публікацію цієї статті українською (англійською, російською, польською) мовою та розповсюдження її друкованої версії.
2. Розповсюдження електронної версії статті через будь-які електронні засоби (розміщення на офіційному web-сайті журналу, в електронних базах даних, репозитаріях, тощо).
При цьому зберігаємо за собою право без узгодження з редколегією та засновниками:
1. Використовувати матеріали статті повністю або частково з освітньою метою.
2. Використовувати матеріали статті повністю або частково для написання власних дисертацій.
3. Використовувати матеріали статті для підготовки тез, доповідей конференцій, а також усних презентацій.
4. Розміщувати електронні копії статті (зокрема кінцеву електронну версію, завантажену з офіційного web-сайту журналу) на:
a. персональних web-pecypcax усіх авторів (web-сайти, web-сторінки, блоги, тощо);
b. web-pecypcax установ, де працюють автори (включно з електронними інституційними репозитаріями);
с. некомерційних web-pecypcax відкритого доступу (наприклад, arXiv.org).
Цією угодою ми також засвідчуємо, що поданий рукопис відповідає таким критеріям:
1. Не містить закликів до насильства, розпалювання расової чи етнічної ворожнечі, які викликають занепокоєння, є загрозливими, ганебними, наклепницькими, жорстокими, непристойними, вульгарними тощо.
2. Не порушує авторських прав та права інтелектуальної власності інших осіб або організацій; містить всі передбачені чинним законодавством про авторське право посилання на цитованих авторів та / або видання, а також використовувані в статті результати і факти, отримані іншими авторами чи організаціями.
3. Не був опублікований раніше в інших видавництвах та не був поданий до публікації в інші видання.
4. Не включає матеріали, що не підлягають опублікуванню у відкритій пресі, згідно з чинним законодавством.
____________________ ___________________
підпис П.І.Б. автора
"___"__________ 20__ р.