ВНУТРІШНІ ДЖЕРЕЛА ІНВЕСТИЦІЙ ЯК ГОЛОВНИЙ ЧИННИК СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
У статті досліджено стан і використання внутрішніх джерел інвестицій у основні засоби, розкрито шляхи активізації інвестиційної діяльності в Україні, звернуто увагу на необхідність запозичення зарубіжного досвіду використання внутрішніх джерел інвестицій. Проаналізовано теоретичні погляди дослідників щодо ролі внутрішніх джерел фінансування інвестицій в основні засоби, розглянуто стан використання внутрішніх джерел інвестування в Україні, виявлено чинники збільшення обсягів інвестицій в основні засоби, запропоновано використання зарубіжного досвіду в умовах ринкових перетворень в економіці, аргументовано провідну роль внутрішніх джерел інвестицій в основні засоби та розвиток.Виявлено потенційні можливості збільшення обсягів інвестицій в основний капітал з таких джерел, як прибуток, фонд амортизації, державний бюджет, місцеві бюджети, кредити банків та інші позики. Розкрито проблеми залучення коштів населення у банки в сучасних умовах. Аргументовано головну роль внутрішніх джерел інвестування економіки в сучасних умовах, пославшись при цьому на світовий досвід в цілому і країн з перехідною економікою.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.
УГОДА
ПРО ПЕРЕДАЧУ АВТОРСЬКИХ ПРАВ
Я, автор статті/Ми, автори рукопису статті _______________________________________________________________________
у випадку її прийняття до опублікування передаємо засновникам та редколегії наукового видання «Вісник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Серія «Економічні науки» такі права:
1. Публікацію цієї статті українською (англійською, російською, польською) мовою та розповсюдження її друкованої версії.
2. Розповсюдження електронної версії статті через будь-які електронні засоби (розміщення на офіційному web-сайті журналу, в електронних базах даних, репозитаріях, тощо).
При цьому зберігаємо за собою право без узгодження з редколегією та засновниками:
1. Використовувати матеріали статті повністю або частково з освітньою метою.
2. Використовувати матеріали статті повністю або частково для написання власних дисертацій.
3. Використовувати матеріали статті для підготовки тез, доповідей конференцій, а також усних презентацій.
4. Розміщувати електронні копії статті (зокрема кінцеву електронну версію, завантажену з офіційного web-сайту журналу) на:
a. персональних web-pecypcax усіх авторів (web-сайти, web-сторінки, блоги, тощо);
b. web-pecypcax установ, де працюють автори (включно з електронними інституційними репозитаріями);
с. некомерційних web-pecypcax відкритого доступу (наприклад, arXiv.org).
Цією угодою ми також засвідчуємо, що поданий рукопис відповідає таким критеріям:
1. Не містить закликів до насильства, розпалювання расової чи етнічної ворожнечі, які викликають занепокоєння, є загрозливими, ганебними, наклепницькими, жорстокими, непристойними, вульгарними тощо.
2. Не порушує авторських прав та права інтелектуальної власності інших осіб або організацій; містить всі передбачені чинним законодавством про авторське право посилання на цитованих авторів та / або видання, а також використовувані в статті результати і факти, отримані іншими авторами чи організаціями.
3. Не був опублікований раніше в інших видавництвах та не був поданий до публікації в інші видання.
4. Не включає матеріали, що не підлягають опублікуванню у відкритій пресі, згідно з чинним законодавством.
____________________ ___________________
підпис П.І.Б. автора
"___"__________ 20__ р.
Посилання
Chumachenko M., Aptekar S., Bilopolsky M. et. al (2003). Investment policy in Ukraine: experience, challenges, prospects. Donetsk: TOV «Yugo-Vostok, Ltd», 292 (in Ukr.).
Kolodko Gzh. (2012). Globalization, transformation, crisis – what is next? moscow: Magistr, 176 (in Russ.).
Emerson M. & Movchan V. (2016). Extension of Relations Between EU and Ukraine. Kyiv: CEPS/ІЕD, 256 (in Ukr.).
Foreign direct investment to Ukraine from 2002 to 2021. Retrieved from: https://index.minfin.com.ua/economy/fdi/2021/ (Accessed: 15.03.2022).
Zhang D. (2018). Development Trends and Prospects of Economic and Trade Cooperation Between China and Ukraine. Ekonomika Ukrainy (Economy of Ukraine), 6, 3-12 (in Ukr.).
State Statistics Service of Ukraine (2020). Statistical Annual of Ukraine for 2019. In I. Verner (Ed.). Kyiv: DSSU, 464 (in Ukr.).
Chunihina T. & Gorlushko A. (2018). Fixed assets reproduction and useful life within the framework of the strategy of enterprise development. Naukovy visnyk Uzhgorodskogo nacionalnogo universytetu. Seriya: Mizhnarodni ekonomichni vidnosyny ta svitove gospodarstvo (Uzhorod National University Herald. Series: International Economic Relations and World Economy), Vol. 19 (Part 1), 79-83 (in Ukr.).
National Bank of Ukraine estimated the volume of population’s cash resources (September, 2021). Retrieved from: https://ru.slovoidilo.ua/2021/09/04/novost/finansy/naczbanke-ocenili-obem-nalichnyx-deneg-rukax-naseleniya (Accessed: 21.03.2022).