РІВЕНЬ ЛЮДСЬКОГО РОЗВИТКУ ТА ЕКОНОМІЧНА СКЛАДНІСТЬ КРАЇНИ
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
У статті проведено аналіз впливу людського капіталу на економічну складність країни. Оскільки оцінити такий вплив безпосередньо неможливо, то у якості показника, який може суттєво впливати на економічну складність, було обрано індекс людського розвитку. Виявлено, що збільшення рівня людського розвитку сприяє підвищенню рівня економічної складності країни (пряма залежність). Були проведені аналогічні розрахунки для структурованої за показником HDI сукупності. У аналіз були включені країни, які протягом останніх років змінили групу HDI (з низької на середню, із середньої на високу, з високої на найвищу). В усіх трьох групах спостерігається тісний зв’язок між рівнем людського розвитку та економічною складністю країни. Проте, тіснота зв’язку цих показників тим менша, чим вищий показник HDI має група країн. Обґрунтовано, що причин цього може бути декілька. Вказано на доцільність встановлення сили та направленості впливу окремих компонентів HDI на рівень економічної складності країн різного ступеня розвитку та відстеження динаміки впливу на прикладі конкретно обраної країни.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.
УГОДА
ПРО ПЕРЕДАЧУ АВТОРСЬКИХ ПРАВ
Я, автор статті/Ми, автори рукопису статті _______________________________________________________________________
у випадку її прийняття до опублікування передаємо засновникам та редколегії наукового видання «Вісник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Серія «Економічні науки» такі права:
1. Публікацію цієї статті українською (англійською, російською, польською) мовою та розповсюдження її друкованої версії.
2. Розповсюдження електронної версії статті через будь-які електронні засоби (розміщення на офіційному web-сайті журналу, в електронних базах даних, репозитаріях, тощо).
При цьому зберігаємо за собою право без узгодження з редколегією та засновниками:
1. Використовувати матеріали статті повністю або частково з освітньою метою.
2. Використовувати матеріали статті повністю або частково для написання власних дисертацій.
3. Використовувати матеріали статті для підготовки тез, доповідей конференцій, а також усних презентацій.
4. Розміщувати електронні копії статті (зокрема кінцеву електронну версію, завантажену з офіційного web-сайту журналу) на:
a. персональних web-pecypcax усіх авторів (web-сайти, web-сторінки, блоги, тощо);
b. web-pecypcax установ, де працюють автори (включно з електронними інституційними репозитаріями);
с. некомерційних web-pecypcax відкритого доступу (наприклад, arXiv.org).
Цією угодою ми також засвідчуємо, що поданий рукопис відповідає таким критеріям:
1. Не містить закликів до насильства, розпалювання расової чи етнічної ворожнечі, які викликають занепокоєння, є загрозливими, ганебними, наклепницькими, жорстокими, непристойними, вульгарними тощо.
2. Не порушує авторських прав та права інтелектуальної власності інших осіб або організацій; містить всі передбачені чинним законодавством про авторське право посилання на цитованих авторів та / або видання, а також використовувані в статті результати і факти, отримані іншими авторами чи організаціями.
3. Не був опублікований раніше в інших видавництвах та не був поданий до публікації в інші видання.
4. Не включає матеріали, що не підлягають опублікуванню у відкритій пресі, згідно з чинним законодавством.
____________________ ___________________
підпис П.І.Б. автора
"___"__________ 20__ р.
Посилання
Solow, R. M. (1956). А contribution to the theory of growth. Quarterly Journal of Economics. 70, 1, 65–94.
Solow, R.M. (2007). The last 50 years in growth theory and the next 10. Oxford Review of Economic Policy. 23, 1, 3–14.
Neffke, F, Henning, M. & Boschma, R. (2011). How do regions diversify over time industry relatedness and the development of new growth paths in regions? Economic Geography, 87, 3, 237–265.
Acemoglu, D, Aghion, P. & Zilibotti, F. (2006). Distance to frontier, selection and economic growth. Journal of the European Economic Association. March. 37–74.
Ferraz, D, Moralles, H. F, da Costa, N. S. & do Nascimento, D. (2022). Economic complexity and human development: comparing standard and slack-based data envelopment analysis models. Retrieved from: file:///C:/Users/User/Downloads/RVI137_Ferraz%20(1).pdf (Аccessed: 30.03.2023).
Cherif, R, Hasanov, F & Wang, L. (2018). Sharp Instrument: A Stab at Identifying the Causes of Economic Growth. IMF Working Papers. 117. Retrieved from: https://doi.org/10.5089/9781484357170.001 (Аccessed: 15.03.2023).
Bazzi, S. & Clemens, M. (2018). Blunt instruments: Avoiding common pitfalls in identifying the causes of economic growth. American Economic Journal: Macroeconomics, 5, 2, 152–186.
Hausmann, R.& Klinger, B. (2007). The Structure of the Product Space and the Evolution of Comparative Advantage. Harvard University, Center for International Development Working Paper.
Hausmann, R. & Hidalgo, C. A. (2011) The Atlas of Economic Complexity. Mapping Paths to Prosperity. Puritan Press.
Country & Product Complexity Rankings (2022). Retrieved from: https://atlas.cid.harvard.edu/rankings/product (Аccessed: 04.04.2023).
Human Development Index (2022). Retrieved from: https://hdr.undp.org/data-center/human-development-index#/indicies/HDI (Аccessed: 04.04.2023).