ТУРИСТИЧНА ГАЛУЗЬ ЯК ДРАЙВЕР ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ В КРИЗОВИХ СИТУАЦІЯХ
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Проблема. У цій аналітичній роботі представлено методи вдосконалення функціонування туристичної галузі в посткризовий період після завершення пандемії та війни в Україні. Адже туризм є однією з провідних галузей економіки, яка рухає інші важливі галузі. Водночас галузь туризму найбільше постраждала від вищезгаданих подій. Автори досліджують причини кризових ситуацій в Україні, які призводять до величезних збитків у туристичній сфері. Розглянуто шляхи розвитку туристичної сфери після закінчення війни, виходячи з сучасних умов. Розвиток внутрішнього туризму може стати потужним драйвером для старту розвитку туризму в Україні, а отже, сильним поштовхом для відновлення економічної активності нашої країни. Для цього необхідно забезпечити туристам гарантії безпеки, сприятливі умови для відновлення бізнесу.
Метою дослідження є розкриття специфіки розвитку туристичної галузі як драйвера економічного розвитку держави в кризових ситуаціях.
Результати. У дослідженні розкрито методи вдосконалення функціонування туристичної галузі в посткризовий період. Проаналізовано причини кризових ситуацій в Україні. Визначено шляхи покращення розвитку сфери туризму після закінчення війни та забезпечення гарантій безпеки відвідувачів-туристів, тобто створення сприятливих умов для відновлення економічних процесів та економіки завдяки туристичному бізнесу.
Наукова новизна. Дослідження обґрунтовує пропозиції для туристичного бізнесу за рахунок виявлених проблем, а проаналізовані результати дозволять покращити економічний стан туристичної галузі. Проаналізовано причини та визначено шляхи покращення діяльності туристичної галузі, щоб зупинити величезні втрати в Україні, до яких призвели відомі всім події.
Висновки. Туристична активність зможе відновитися і після пандемії, і після перемоги в повному обсязі. Сьогодні, не гаючи часу, ми вже починаємо відновлювати туристичний бізнес. Україна – європейська держава, і ми це доведемо. До важливих дій слід віднести відкриття повітряного простору над Україною, що дозволить пересувати цивільне населення повітряним транспортом; реконструкцію залізничного сполучення між містами та дорожнього покриття; проведення розмінування територій та впровадження підтримки бізнесу з боку держави. А головне – це розвиток програм цифровізації в туристичній сфері.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.
УГОДА
ПРО ПЕРЕДАЧУ АВТОРСЬКИХ ПРАВ
Я, автор статті/Ми, автори рукопису статті _______________________________________________________________________
у випадку її прийняття до опублікування передаємо засновникам та редколегії наукового видання «Вісник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Серія «Економічні науки» такі права:
1. Публікацію цієї статті українською (англійською, російською, польською) мовою та розповсюдження її друкованої версії.
2. Розповсюдження електронної версії статті через будь-які електронні засоби (розміщення на офіційному web-сайті журналу, в електронних базах даних, репозитаріях, тощо).
При цьому зберігаємо за собою право без узгодження з редколегією та засновниками:
1. Використовувати матеріали статті повністю або частково з освітньою метою.
2. Використовувати матеріали статті повністю або частково для написання власних дисертацій.
3. Використовувати матеріали статті для підготовки тез, доповідей конференцій, а також усних презентацій.
4. Розміщувати електронні копії статті (зокрема кінцеву електронну версію, завантажену з офіційного web-сайту журналу) на:
a. персональних web-pecypcax усіх авторів (web-сайти, web-сторінки, блоги, тощо);
b. web-pecypcax установ, де працюють автори (включно з електронними інституційними репозитаріями);
с. некомерційних web-pecypcax відкритого доступу (наприклад, arXiv.org).
Цією угодою ми також засвідчуємо, що поданий рукопис відповідає таким критеріям:
1. Не містить закликів до насильства, розпалювання расової чи етнічної ворожнечі, які викликають занепокоєння, є загрозливими, ганебними, наклепницькими, жорстокими, непристойними, вульгарними тощо.
2. Не порушує авторських прав та права інтелектуальної власності інших осіб або організацій; містить всі передбачені чинним законодавством про авторське право посилання на цитованих авторів та / або видання, а також використовувані в статті результати і факти, отримані іншими авторами чи організаціями.
3. Не був опублікований раніше в інших видавництвах та не був поданий до публікації в інші видання.
4. Не включає матеріали, що не підлягають опублікуванню у відкритій пресі, згідно з чинним законодавством.
____________________ ___________________
підпис П.І.Б. автора
"___"__________ 20__ р.
Посилання
Fomina, O., Sopko, V., Prokopova O. (2018). Risk of tourist activity are in account. Investments: practice and experience, (22), 26-31.
About tourism: Law of Ukraine № 324/95 (2020). Retrieved from: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/324/95-%D0%B2%D1%80#Text
State Statistics Service of Ukraine (2022). Tourism. Retrieved from: https://www.ukrstat.gov.ua/
OECD (2020). Rebuilding tourism for the future: COVID-19 policy responses and recovery. Retrieved from: https://www.oecd.org/coronavirus/policy-responses/rebuilding-tourism-for-the-future-covid-19-policy-responses-and-recovery-bced9859/
Behsudi A. (2020). Tourism-dependent economies are among those harmed the most by the pandemic. International monetary fun. Retrieved from: https://www.imf.org/en/Publications/fandd/issues/2020/12/impact-of-the-pandemic-on-tourism-behsudi
Chvertko L., Kyryliuk I. (2021). Threats to the economic security of the tourist industry of Ukraine in the conditions of modern challenges.. Social economy, 2021 (62). Retrieved from: https://periodicals.karazin.ua/soceconom/article/view/18240/16847
Ministry of Finance of Ukraine (2022). Gross Domestic Product. Retrieved from: https://index.minfin.com.ua/ua/economy/gdp/2020/
Tourism in the conditions of war (2022). Retrieved from: http://surl.li/exqac
Barvinok N., Barvinok M. (2022). Impact of the russian-ukrainian war on tourism in Ukraine and prospects for its development in the future. Retrieved from: http://www.baltijapublishing.lv/omp/index.php/bp/catalog/download/237/6403/13255-1?inline=1
Sieroukhov D. (2021). The tourism industry: a difficult road to recovery. Economic truth. Retrieved from: https://www.epravda.com.ua/columns/2021/05/21/674127/index.amp
Svitlychna V. (2020). Ensuring sustainability and full functioning of the tourist sphere in the modern conditions of adaptation to changing epidemiological circumstances. Communal management of cities, 7 (160), 53–62. Retrieved from: http://surl.li/mcnhm