ЗМІСТ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ТА ЙОГО ПОТЕНЦІАЛУ В ЕКОНОМІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Глобальна нестабільність і загрози територіальної цілісності України зумовлюють актуальність дослідження проблеми міжнародного співробітництва та його потенціалу, особливо в контексті забезпечення мирного співіснування держав, розвитку економічних відносин для підтримки прогресу людської цивілізації. У статті визначено зміст міжнародного співробітництва, його головні ознаки й виклики у різних сферах. Охарактеризовано основні сфери та види міжнародного співробітництва, визначено його механізми. Обґрунтовано теоретико-методичні засади дослідження потенціалу міжнародного співробітництва та можливі шляхи його покращення на стадії розвитку. Удосконалено понятійно-термінологічний апарат дослідження міжнародного співробітництва з визначенням його ознак (викликів), принципів, видів, сфер та механізмів здійснення. Сформульовано дефініцію потенціалу міжнародного співробітництва як здатності держави, її інституційних та інтеграційних представників мобілізувати й залучати ресурси до системи міжнародних зв’язків і контактів для вирішення спільних проблем та виконання поставлених завдань розвитку. Запропоновано індикатори дослідження потенціалу міжнародного співробітництва та шляхи його розвитку, що дає змогу поєднувати різні механізми на шляху здобуття економічної сили держави в глобальному просторі.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.
УГОДА
ПРО ПЕРЕДАЧУ АВТОРСЬКИХ ПРАВ
Я, автор статті/Ми, автори рукопису статті _______________________________________________________________________
у випадку її прийняття до опублікування передаємо засновникам та редколегії наукового видання «Вісник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Серія «Економічні науки» такі права:
1. Публікацію цієї статті українською (англійською, російською, польською) мовою та розповсюдження її друкованої версії.
2. Розповсюдження електронної версії статті через будь-які електронні засоби (розміщення на офіційному web-сайті журналу, в електронних базах даних, репозитаріях, тощо).
При цьому зберігаємо за собою право без узгодження з редколегією та засновниками:
1. Використовувати матеріали статті повністю або частково з освітньою метою.
2. Використовувати матеріали статті повністю або частково для написання власних дисертацій.
3. Використовувати матеріали статті для підготовки тез, доповідей конференцій, а також усних презентацій.
4. Розміщувати електронні копії статті (зокрема кінцеву електронну версію, завантажену з офіційного web-сайту журналу) на:
a. персональних web-pecypcax усіх авторів (web-сайти, web-сторінки, блоги, тощо);
b. web-pecypcax установ, де працюють автори (включно з електронними інституційними репозитаріями);
с. некомерційних web-pecypcax відкритого доступу (наприклад, arXiv.org).
Цією угодою ми також засвідчуємо, що поданий рукопис відповідає таким критеріям:
1. Не містить закликів до насильства, розпалювання расової чи етнічної ворожнечі, які викликають занепокоєння, є загрозливими, ганебними, наклепницькими, жорстокими, непристойними, вульгарними тощо.
2. Не порушує авторських прав та права інтелектуальної власності інших осіб або організацій; містить всі передбачені чинним законодавством про авторське право посилання на цитованих авторів та / або видання, а також використовувані в статті результати і факти, отримані іншими авторами чи організаціями.
3. Не був опублікований раніше в інших видавництвах та не був поданий до публікації в інші видання.
4. Не включає матеріали, що не підлягають опублікуванню у відкритій пресі, згідно з чинним законодавством.
____________________ ___________________
підпис П.І.Б. автора
"___"__________ 20__ р.
Посилання
Ключник А. В., Полівода К. І. Роль міжнародного співробітництва в розвитку регіонів України. Вісник Бердянського університету менеджменту і бізнесу. 2016. № 4(36). С. 13-17.
Удовицька Є. А. Міжнародне співробітництво в аерокосмічній сфері. Науковий огляд. 2017. № 5(37). С. 38-47.
Яременко О. Ф. Транскордонне співробітництво як напрям сучасної зовнішньоекономічної політики. Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. 2018. №1. С. 225-231.
Месхія О. Н. Принцип міжнародного співробітництва як основа мирного співіснування держав. Наукові записки Інституту законодавства Верховної Ради України. 2014. № 4. С. 105-110.
Седляр Ю. О., Кравченко Н. В. Міждержавне співробітництво: концептуальні засади дослідження та підходи до класифікації. S.P.A.C.E. Society, Politics, Administration in Central Europe. 2017. Вип. 3. С. 72-76.
Sebastian P. International Cooperation and Development: A Conceptual Overview. German Development Institute/Deutsches Institut für Entwicklungspolitik Discussion Paper. 2014. № 13. 40 р. http://dx.doi.org/10.2139/ssrn.2430206 (Дата звернення: 12.08.2022).
The Global Goals. URL: https://www.globalgoals.org/goals/ (Дата звернення: 12.08.2022).
Конституція України: Закон України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80#Text (Дата звернення: 12.08.2022).
Вірковська А. А. Міжнародне співробітництво як основа зовнішньоторговельної діяльності країни. Галицький економічний вісник. 2011. № 3(32). С. 41-45.
Булюк О. В. Деякі особливості та тенденції розвитку сучасного світового ринку. Таврійський науковий вісник. Економічні науки. 2013. № 84. С. 285-290.
Найдюк А. С. Міжнародний поділ праці в системі ефективної зайнятості населення України. Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. 2013. № 4, т. 2. С. 214-217.
Шнирков О. І. (ред.), Філіпенко А. С., Заблоцька Р. О. та ін. Розвиток новітніх форм міжнародної економічної інтеграції на початку ХХІ століття: монографія. К.: ВПЦ «Київський університет», 2016. 415 с.
Abbott K. W., Duncan S. Pathways to International Cooperation. The impact of international law on international cooperation: theoretical perspectives. 2004. 35 р. URL: https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=730908 (Дата звернення: 12.08.2022).
Чугаєв О. А. Глобальні виміри економічної сили країни: монографія. К.: ВПЦ «Київський університет», 2017. 495 с.