ЗАВДАННЯ ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА В УПРАВЛІННІ ЙОГО ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ В УМОВАХ КРИЗ ТА ВІЙНИ
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Охарактеризовано вплив військових дій на економічну ситуацію в Україні, а відтак, на зовнішнє середовище функціонування підприємства, тенденції в якому можуть порушити стан економічної безпеки суб’єкта господарювання. Узагальнено внутрішні та зовнішні причини фінансових криз для українських компаній. Визначено особливості фінансового менеджменту підприємства в період кризи, які дадуть йому змогу відновити стан власної економічної безпеки в короткостроковій перспективі для досягнення в подальшому стратегічних орієнтирів свого функціонування та розвитку. Запропоновано сфокусувати функціонування системи фінансового менеджменту підприємства на комплексі таких завдань: орієнтація на збереження власних фінансових ресурсів, їх зважене та раціональне використання; поєднання цифровізації та традиційних форм проведення фінансових операцій; обрання пасивних стратегій роботи на фінансових ринках (утримання від інвестицій, перегляд депозитних програм, обмеження (за можливості) операцій із валютою); збільшення уваги до фінансових ризиків, активізація роботи щодо виявлення нових загроз для фінансового стану підприємства, оцінювання ймовірних фінансових наслідків від викликів, які з’являються у процесі поширення тенденцій кризових явищ; перехід до централізованого фінансового управління; забезпечення можливості налагодження безперервної роботи у онлайн-режимі. Цей управлінський підхід дозволить побудувати таку підсистему фінансової безпеки підприємства, яка здатна буде протидіяти загрозі настання кризи навіть в умовах війни, адже бізнес-процеси та їх фінансове обслуговування буде максимально мобільним і діджиталізованим.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.
УГОДА
ПРО ПЕРЕДАЧУ АВТОРСЬКИХ ПРАВ
Я, автор статті/Ми, автори рукопису статті _______________________________________________________________________
у випадку її прийняття до опублікування передаємо засновникам та редколегії наукового видання «Вісник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Серія «Економічні науки» такі права:
1. Публікацію цієї статті українською (англійською, російською, польською) мовою та розповсюдження її друкованої версії.
2. Розповсюдження електронної версії статті через будь-які електронні засоби (розміщення на офіційному web-сайті журналу, в електронних базах даних, репозитаріях, тощо).
При цьому зберігаємо за собою право без узгодження з редколегією та засновниками:
1. Використовувати матеріали статті повністю або частково з освітньою метою.
2. Використовувати матеріали статті повністю або частково для написання власних дисертацій.
3. Використовувати матеріали статті для підготовки тез, доповідей конференцій, а також усних презентацій.
4. Розміщувати електронні копії статті (зокрема кінцеву електронну версію, завантажену з офіційного web-сайту журналу) на:
a. персональних web-pecypcax усіх авторів (web-сайти, web-сторінки, блоги, тощо);
b. web-pecypcax установ, де працюють автори (включно з електронними інституційними репозитаріями);
с. некомерційних web-pecypcax відкритого доступу (наприклад, arXiv.org).
Цією угодою ми також засвідчуємо, що поданий рукопис відповідає таким критеріям:
1. Не містить закликів до насильства, розпалювання расової чи етнічної ворожнечі, які викликають занепокоєння, є загрозливими, ганебними, наклепницькими, жорстокими, непристойними, вульгарними тощо.
2. Не порушує авторських прав та права інтелектуальної власності інших осіб або організацій; містить всі передбачені чинним законодавством про авторське право посилання на цитованих авторів та / або видання, а також використовувані в статті результати і факти, отримані іншими авторами чи організаціями.
3. Не був опублікований раніше в інших видавництвах та не був поданий до публікації в інші видання.
4. Не включає матеріали, що не підлягають опублікуванню у відкритій пресі, згідно з чинним законодавством.
____________________ ___________________
підпис П.І.Б. автора
"___"__________ 20__ р.
Посилання
Фурман В., Зачосова Н. Сучасні загрози економічній безпеці вітчизняних фінансових установ (на прикладі банківських установ і страхових компаній). Інвестиції: практика та досвід. 2015. №16. С.7-11.
Зачосова Н.В. Напрями стабілізації стану фінансової складової економічної безпеки національної економіки України. Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Серія «Економіка». 2018. №8 (36). С.14-18.
Чукіна І. В. Фінансовий менеджмент як необхідна складова ефективної системи управління підприємством. Multidisciplinary academic notes. Science research and practice. 2022. Т. 15. С. 295.
Августин Р., Демків І. Стратегічно-тактичний інструментарій управління фінансовою стійкістю і платоспроможністю підприємства. Modeling the development of the economic systems. 2022. №. 3. С. 121-126.
Куценко Д.М., Зачосова Н.В. Правові аспекти антикризового управління у системі фінансового менеджменту. Вісник Східноєвропейського університету економіки і менеджменту. Сер.: Економіка і менеджмент. 2011. №2. 172-180.
Кубай О. Г., Заставнюк О. А. Удосконалення фінансово-економічної безпеки в системі антикризового управління аграрного підприємства. Агросвіт. 2022. №. 4. С. 68-78.
Носань Н.С., Куценко Д.М. Теоретичні засади управління фінансово-економічною безпекою на сучасному етапі розвитку безпекознавства. Вісник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Серія Економічні науки. 2019. №1. С.76-83.
Занора В.О. Проектне управління фінансово-економічною безпекою суб'єктів господарювання в умовах ризику. Наука та інноватика: вітчизняний і світовий досвід. 2019. №5/16. С.41-45.
Занора В.О., Данченко О.Б., Поскрипко Ю.А. Стратегічне управління у сфері фінансово-економічної безпеки: методичні положення щодо забезпечення. 2016. Економіка та суспільство. №6. URL: http://economyandsociety.in.ua (дата звертання: 01.09.2022).
Koval O. Strategic management of economic security system of business entities: theoretical aspects. Вісник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Серія Економічні науки. 2020. №1. С.40-47.
Болотнов Д. Особливості антикризового управління вітчизняними підприємствами. Innovation and Sustainability. 2022. №. 2. С. 171-176.
Волошанюк Н. В., Погребняк В. В. Вивчення зарубіжного досвіду антикризового управління в сучасних умовах. Multidisciplinary academic notes. Science research and practice. 2022. Т. 15. С. 161.
Гобела В. В., Живко З. Б., Леськів Г. З., Мельник С. І. Управління кризовими ситуаціями: навчальний посібник. Львів: Львівський державний університет внутрішніх справ, 2022. 228 с.
Як війна вплинула на економіку України. URL: https://www.dw.com/uk/ak-vijna-vplinula-na-ekonomiku-ukraini/a-63093916 (дата звертання: 01.09.2022).
Банкрутство під час війни або порятунок економіки із підручних засобів. URL: https://lb.ua/blog/oleksii_movchan/537454_bankrutstvo_pid_chas_viyni_abo.html (дата звертання: 1.09.2022).