НОВІ ВИКЛИКИ ФОРМУВАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ТУРИСТИЧНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ В УМОВАХ НЕСТАБІЛЬНОСТІ
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
У дослідженні розкрито зміст та особливості формування трудового потенціалу туристичної галузі в умовах нестабільності. Визначено пріоритети туристичної політики України в умовах нестабільності. Охарактеризовано нові ролі туристичної галузі в структурі воєнної економіки та в час повоєнного відновлення. Запропоновано заходи збереження економічної активності суб’єктів туристичного бізнесу із залученням до соціального підприємництва і волонтерства, стимулювання участі у міжнародних проєктах. Визначено пріоритети покращення навчання й підвищення кваліфікації кадрів туристичної галузі, які орієнтовані на перспективу. Запропоновано тріаду пріоритетів туристичної політики України в умовах нестабільності, що поєднує заходи, спрямовані на: а) визначення нових ролей туристичної галузі в структурі воєнної економіки та в час повоєнного відновлення; б) збереження можливої економічної активності суб’єктів туристичного бізнесу із залученням до соціального підприємництва і волонтерства, стимулювання участі у міжнародних проєктах; в) навчання й підвищення кваліфікації кадрів для галузі, які орієнтовані на перспективу, з врахуванням нових вимог до формування трудового потенціалу. Зважаючи на необхідність збереження трудового потенціалу туристичної галузі України та зміни акцентів у його формуванні при очікуваному повоєнному відновленні, вказано на актуальні заходи підвищення привабливості освіти за туристичної спеціалізацією, що дозволило виокремити основні вимоги до підготовки кадрів туризму в умовах нестабільності.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.
УГОДА
ПРО ПЕРЕДАЧУ АВТОРСЬКИХ ПРАВ
Я, автор статті/Ми, автори рукопису статті _______________________________________________________________________
у випадку її прийняття до опублікування передаємо засновникам та редколегії наукового видання «Вісник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Серія «Економічні науки» такі права:
1. Публікацію цієї статті українською (англійською, російською, польською) мовою та розповсюдження її друкованої версії.
2. Розповсюдження електронної версії статті через будь-які електронні засоби (розміщення на офіційному web-сайті журналу, в електронних базах даних, репозитаріях, тощо).
При цьому зберігаємо за собою право без узгодження з редколегією та засновниками:
1. Використовувати матеріали статті повністю або частково з освітньою метою.
2. Використовувати матеріали статті повністю або частково для написання власних дисертацій.
3. Використовувати матеріали статті для підготовки тез, доповідей конференцій, а також усних презентацій.
4. Розміщувати електронні копії статті (зокрема кінцеву електронну версію, завантажену з офіційного web-сайту журналу) на:
a. персональних web-pecypcax усіх авторів (web-сайти, web-сторінки, блоги, тощо);
b. web-pecypcax установ, де працюють автори (включно з електронними інституційними репозитаріями);
с. некомерційних web-pecypcax відкритого доступу (наприклад, arXiv.org).
Цією угодою ми також засвідчуємо, що поданий рукопис відповідає таким критеріям:
1. Не містить закликів до насильства, розпалювання расової чи етнічної ворожнечі, які викликають занепокоєння, є загрозливими, ганебними, наклепницькими, жорстокими, непристойними, вульгарними тощо.
2. Не порушує авторських прав та права інтелектуальної власності інших осіб або організацій; містить всі передбачені чинним законодавством про авторське право посилання на цитованих авторів та / або видання, а також використовувані в статті результати і факти, отримані іншими авторами чи організаціями.
3. Не був опублікований раніше в інших видавництвах та не був поданий до публікації в інші видання.
4. Не включає матеріали, що не підлягають опублікуванню у відкритій пресі, згідно з чинним законодавством.
____________________ ___________________
підпис П.І.Б. автора
"___"__________ 20__ р.
Посилання
Fox Tyler. Ukraine launches war tourism for those that are brave enough to visit : Travel Off Path (11.08.2022). URL: https://www.traveloffpath.com/ukraine-launches-war-tourism-for-those-that-are-brave-enough-to-visit/ (Дата звернення: 12.09.2022).
Vintean A. Tourism of the Future – An on Going Challenge. Studies in Business and Economics. 2019. № 14(3). Р. 258-272. DOI:10.2478/sbe-2019-0058.
Capuano A., Katanozaka S., Perez-Alvarado G., Kaufer S. People want to travel: 4 sector leaders say that tourism will change and grow : World Economic Forum (24.05.2022). URL: https://www.weforum.org/ agenda/2022/05/future-of-travel-tourism-sector-leaders-report/ (Дата звернення: 12.09.2022).
Економічна статистика / Економічна діяльність / Туризм : Державна служба статистики України. URL: https://ukrstat.gov.ua/operativ/menu/menu_u/tur_.htm (Дата звернення: 12.09.2022).
Турзбір в Україні за перше півріччя 2022 року зріс майже на 29% : Державне агентство розвитку туризму. URL: https://www.tourism.gov.ua/blog/turzbir-v-ukrayini-za-pershe-pivrichchya-2022-roku-zris-mayzhe-na-29 (Дата звернення: 12.09.2022).
Кириченко С. Подорожі та війна: якою буде туріндустрія після перемоги : Економічна правда (21.07.2022). URL: https://www.epravda.com.ua/columns/2022/07/21/689436/ (Дата звернення: 12.09.2022).
Юхновська Ю. О. Теоретичні засади збалансованого розвитку потенціалу національної туристичної галузі. Review of Transport Economics and Management. 2020. Вип. 3 (19). С. 66-78. DOI: 10.15802/rtem.v0i3(19).210853.
Фастовець О. О. Інтерактивна модель викладання професійно-орієнтованих дисциплін майбутнім менеджерам туризму. Науковий вісник Донбасу. 2012. № 2. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/nvd_2012_2_14/ (Дата звернення: 12.09.2022).
ДАРТ посилює міжнародну підтримку для створення Інституту Гостинності : Державне агентство розвитку туризму. URL: https://www.tourism.gov.ua/blog/dart-posilyuie-mizhnarodnu-pidtrimku-dlya-stvorennya-institutu-gostinnosti (Дата звернення: 12.09.2022).
Джмурат В., Пасєка С. Розвиток туристичного потенціалу України. Сучасні трансформації сервісної економіки: туризм, рекреація та комерційні послуги: збірник тез доповідей Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції (м. Мукачево, 29-30 вересня 2022 р.) / ред. кол.: Т. Д. Щербан (гол. ред.) та ін. Мукачево: МДУ, 2022. 97 с. С. 73-75.
Грибіш С. Особливості професійної підготовки майбутніх фахівців із розвитку сільського зеленого туризму в Україні. Professional Pedagogics. 2017. № 13. С. 151-156. https://doi.org/10.32835/2223-5752.2017.13.151-156.
Ковач Ш., Дудіцька С., Мадяр-Фазекаш Е. Організація туристичної діяльності в умовах сучасного закладу освіти. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Педагогіка. Соціальна робота. 2013. Вип. 26. С. 96-98.
Грушка В. В. Особливості підготовки фахівців підприємств туристичної індустрії (компетентнісний підхід). Вісник Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля. Серія «Педагогіка і психологія». Педагогічні науки. 2016. № 1(11). С. 203-207.